CERTAMEN CICERONIANUM ARPINAS

Heleen Versteven (6Dgrla) werd op woensdag 15/05 gelauwerd op de proclamatie van de klassieke vertaalwedstrijden. In november namen 520 leerlingen uit heel Vlaanderen deel aan de eerste ronde; 140 van hen  - onder wie Heleen en haar zus Klara Versteven (6Glamt) - werden geselecteerd voor de tweede ronde en streden begin januari voor de prijzen. In beide rondes kregen ze behoorlijk moeilijke teksten van de Romeinse staatsman en redenaar Cicero voorgeschoteld.

15 leerlingen werden uitgekozen als laureaat; 8 van die leerlingen mochten Vlaanderen vertegenwoordigen op de internationale vertaalwedstrijd in Cicero’s geboorteplaats Arpino (Italië) - en Heleen was daar één van! Ook daar verdedigde ze de kleuren van onze school con brio.

Zo zendt het College voor het derde schooljaar op rij zijn gezanten uit - een unicum in onze 156-jarige geschiedenis. Als gevolg van deze straffe prestaties mag onze school zich de komende jaren ook “Olympiadeschool Klassieke Talen 2018-2022” noemen.

Een dikke proficiat, Heleen!

Hier nog enkele foto's:

 

Bericht gepubliceerd op
20/05/2019 - 11:00

Terug naar het overzicht